Jak wybielić zęby domowym sposobem?

 Placeholder

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Czyste i zadbane zęby są wizytówką, każdego z nas. Niestety profesjonalne wybielanie jest zazwyczaj drogie i rzadko kto może pozwolić sobie na taki luksus. Istnieją jednak metody wybielania, które można wykonywać w zaciszu własnego domu. Znanych jest wiele sposobów domowego wybielania zębów. Jedne są bardziej inne mniej skuteczne w swym działaniu.

Co wpływa na kolor uzębienia?

Na kolor naszych zębów ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim na kolor naszych zębów mają wpływ nasze uwarunkowania genetyczne. Jeśli odziedziczyliśmy po krewnych białą barwę uzębienia utrzymanie ich kolorytu nie powinno być problem. Trudniejsze jest wybielanie zębów, które z natury mają barwę żółtawą lub beżową. Kolor naszych zębów zmienia się z biegiem czasu. Wpływa na to proces starzenia oraz nasze nawyki żywieniowe.

Domowe sposoby wybielania zębów

Podstawowy elementem, od którego powinniśmy zacząć wybielanie jest zachowanie należytej higieny jamy ustnej. Regularnie szczotkowanie zębów po każdym posiłku, nitkowanie przestrzeni między zębowych oraz stosowanie wszelkiego rodzaju płynów do płukania oraz eliminowanie z naszego jadłospisu produktów barwiących (tj. kawa, papierosy, czerwone wino itd.) pozwala zachować śnieżnobiały uśmiech przez dłuższy czas. By wybielić zęby w naturalny sposób warto sięgnąć po kurkumę. Ta orientalna przyprawa nie tylko dobrze smakuje, ale posiada również właściwości wybielające. Możemy ją stosować dwojako. Jednym ze sposobów jest zwykłe nałożenie na szczoteczkę sproszkowanej kurkumy i szczotkowanie zębów. Można wykonać również domową pastę mieszając kurkumę z olejem kokosowym i olejkiem miętowym. Innym domowym sposobem wybielania zębów jest stosowanie aktywnego węgla. Aby efekty były zadowalające powinniśmy szczotkować zęby aktywnym węglem minimum raz na 3 dni. By zwiększyć jego skuteczność warto zmieszać go z pastą lub olejem kokosowym. Aktywny węgiel dostępny jest niemal w każdej aptece. Niestety metoda ta nie jest zalecana osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Chcąc wybielić zęby w domowy sposób niektóre osoby stosują także sodę oczyszczoną oraz sok z cytryny. Niestety substancje te dość intensywnie oddziałują na szkliwo zębów w związku z tym nie zaleca się stosowania ich przez dłuższy okres czasu. Na forach i portalach internetowych największą popularnością w dziedzinie domowego wybielania zębów cieszą się paski wybielające Crest, marki należącej do firmy Procter & Gamble. Wybielanie zębów za pomocą produktów tej marki jest bardzo proste a efekty spektakularne. Należy jednak dopasować ich rodzaj do naszych potrzeb a ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami lekarza lub producenta. Stosowanie tego typu produktów pomaga pozbyć się przebarwień, które latami gromadzą się na naszej płytce nazębnej.

Home
Menu
Koszyk