Paski wybielające a wybielanie zębów u dentysty.

 Placeholder

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Jedni otrzymują go w darze od matki natury, jednak znacząca większość musi o niego zawalczyć. Duże znaczenie mają tutaj nawyki żywieniowe. Kawa, wino i inne produkty barwiące wpływają na pojawianie się przebarwień. W takiej sytuacji nie wystarczy jedynie higiena jamy ustnej. Rynek farmaceutyczny oferuje szereg produktów do wybielania zębów. Jednym z nich są paski wybielające i profesjonalne wybielanie u dentysty. Który sposób jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy?

Wybielanie zębów u dentysty

Profesjonalne gabinety dentystyczne oferują kilka metod wybielania zębów. Jedną z nich jest wybielanie za pomocą lampy Beyond. Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędne jest badanie stanu naszego uzębienia, dziąseł oraz wypełnień. Warto pamiętać, że wypełniania porcelanowe oraz plomby nie wybielą się, w związku z tym warto zastanowić się nad ich wymianą. Jeśli dentysta stwierdzi, że nie ma przeciwwskazań do wybielania zębów, przystępuje do zabiegu. Dentysta założy nam na usta rozwierak, oceni kolor uzębienia oraz zrobi zdjęcie. W celu ochrony dziąseł naniesiony na nie zostaje koferdam. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu wybielającego na zęby. W tym celu zazwyczaj używa się substancji z nadtlenkiem wodoru, który pod wpływem światła lampy Beyond zostaje aktywowany. Czynność ta trwa o 15 do 20 min i powtarzana jest trzykrotnie. By uniknąć nadwrażliwości szkliwa, na koniec zabiegu dentysta aplikuje na zęby specjalny preparat. Sposób ten pozwala w szybki i bezbolesny sposób osiągnąć spektakularne efekty, które utrzymują się nawet kilka miesięcy. Ten rodzaj zabiegu ma kilka niewątpliwych wady. Jest drogi, przez co nie dostępny dla wszystkich oraz może wywoływać nadwrażliwość zębów. Wypełnienia nie wybielają się przez co wiele osób zmuszonych jest je wymienić po zabiegu.

Inną metodą wybielania zębów oferowaną w profesjonalnych gabinetach dentystycznych jest wybielanie nakładkowe. Tak jak w poprzednim przypadku przed rozpoczęciem procesu wybielania należy dokładnie sprawdzić stan naszego uzębienia. Jeśli wszystko jest w porządku można przystąpić do wybielania nakładkowego. Na pierwszej wizycie pobrany zostanie odcisk naszych zębów, na podstawie którego stworzone zostaną nakładki dopasowane do naszego uzębienia. Na kolejnej wizycie otrzymamy gotowe nakładki oraz preparat wybielający. Nakładki te pacjent zakłada na noc lub na co najmniej 32 godziny w ciągu dnia. Kuracja trwa od 2 do 8 tygodni. Efekty wybielania zębów tą metodą są spektakularne a efekty utrzymują się nawet przez kilka lat.

Paski wybielające

Bardziej komfortową i tańszą metodą wybielania zębów są paski wybielające. To małe wycinki z specjalnego tworzywa, zazwyczaj silikonu, nasączone substancjami, które w aktywny sposób wybielają zęby. Głównymi składnikami takich produktów jest zazwyczaj nadtlenek wodoru. Substancja ta poprzez reakcje ze szkliwem rozpuszcza osady znajdujące się na szkliwie przez co uśmiech jest bielszy i wygląda estetyczniej. Dostępne zarówno w aptekach i drogeriach jaki i w Internecie. Ich koszt jest dość niski w porównaniu do zabiegów przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych. Prostota aplikacji pasków wybielających również jest ich dużą zaletą. Ważną informacją jest to, iż przed wybielaniem paskami nie należy szczotkować zębów, gdyż podrażnione dziąsła mogą zwiększać dyskomfort podczas wybielania. Paski wybielające należy nakładać na zęby stroną nasączoną do zębów. Warto dokładnie nakleić paski by dobrze przylegały do całej powierzchni zębów. Ważne by w czasie aplikacji stosować się do zaleceń znajdujących się w instrukcji. W zależności od zaleceń producenta paski powinny być trzymane w jamie ustnej od 20 do 30 min. Cała kuracja trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni. Na forach i portalach internetowych największą popularnością w dziedzinie wybielania zębów cieszą się paski wybielające Crest, marki należącej do firmy Procter & Gamble. Wybielanie zębów za pomocą produktów tej marki jest bardzo proste a efekty spektakularne. Większość pasków tej firmy wykonanych jest w technologii Advenced Seal , która zmniejsza ryzyko zsunięcia się preparatu z zębów, a co za tym idzie ograniczenie wydzielanej śliny podczas procesu wybielania. W czasie zabiegu można chodzić, rozmawiać a nawet pić wodę. Pierwsze rezultaty można zaobserwować po 3 dniach stosowania.

Home
Menu
Koszyk