Preparaty do wybielania zębów w domu.

 Placeholder

Nie potrzebujesz góry pieniędzy, aby uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Ale przed zakupem produktów do wybielania zębów dostępnych bez recepty zalecana jest wizyta u dentysty w celu sprawdzenia ubytków, wrażliwości zębów i usunięcia kamienia nazębnego. Zęby można wybielić w domowym zaciszu nie uszczuplają znacząco swojego budżetu. Preparaty przeznaczone do domowego wybielania dostępne są zarówno w drogeriach i aptekach jak i Internecie.

Pasty wybielające

Z wiekiem nasze zęby w naturalny sposób stają się bardziej żółte. Płytka nazębna zyskuje żółte zabarwienie, dlatego aby nie wyglądać staro, należy dbać o to by zęby jak najbardziej białe. Zacznij od wybielającej pasty do zębów, aby usunąć plamy powstałe na płytce nazębnej. Jeśli palisz, trzymaj się z dala od większości past do wybielania zębów, ponieważ mogą one być zbyt ścierne. Za skuteczność w usuwaniu przebarwień odpowiedzialne są materiały ścierne. Niektóre wybielające pasty do zębów zawierają substancje polerujące lub środki chemiczne, które zapewniają dodatkową skuteczność usuwania plam. Profesjonalne pasty wybielające zawierają nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, który pomaga rozjaśnić kolor głęboko w zębie. Wybielające pasty do zębów mogą rozjaśnić nasz uśmiech o około jeden odcień. Natomiast wybielanie w gabinecie stomatologicznym może sprawić, że zęby będą od trzech do ośmiu odcieni bielsze. Pasty wybielające tak jak inne produkty poprawiające koloryt naszych zębów, powinny być stosowane u osób nieposiadających przeciwwskazań do tego typu zabiegów. Produkty te nie są zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz osób poniżej 18 roku życia. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu wybielającego należy udać się do dentysty i sprawdzić stan uzębienia. Jeśli zęby są chore należy je wyleczyć. Gdy dentysta stwierdził pęknięcia lub ubytki w szkliwie może zalecić stosowanie przez kilka tygodni specjalnej pasty z ksylitolem. Dopiero wtedy stosowanie substancji wybielających jest bezpieczne. Współczesny rynek posiada bogatą ofertę past wybielających. Warto postawić na sprawdzone i prestiżowe marki, które w pełni spełnią nasze oczekiwania. Takie właśnie są pasty Crest. Bogata oferta marki pozwala dostosować pastę wybielającą do określonych predyspozycji konkretnego klienta. Pasty Crest nie tylko wybielają zęby, ale i łagodzą nadwrażliwość zębów, pomagają w walce z kamieniem lub pomogą w odbudowie zniszczonego szkliwa. Osoby, które są zainteresowane bezpiecznym i skutecznym wybielaniem zębów oraz ogólna poprawą stanu uzębienia sięgają po pasty premium tej firmy.

Paski wybielające

Paski wybielające może stosować prawie każdy. Istnieją jednak nieliczne przeciwwskazania do ich stosowania. Z wybielania zębów tą metodą powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. W czasie zachodzących reakcji towarzyszących wybielaniu zostaje wytworzony tlen, który może dostać się do organizmu dziecka co może doprowadzić do wielu komplikacji. Lekarze radzą by w czasie ciąży i karmienia piersią należy wstrzymać się z wybielaniem zębów. Kolejnymi przeciwwskazaniami jest nadmierna nadwrażliwość zębów i dziąseł, choroba Parkinsona oraz epilepsja. Korzystać z tego typu zabiegów estetycznych mogą osoby wyłącznie po 16 roku życia. Paski do wybielania zębów to małe wycinki z specjalnego tworzywa, zazwyczaj silikonu, nasączone substancjami, które w aktywny sposób wybielają zęby. Głównymi składnikami takich produktów jest zazwyczaj nadtlenek wodoru. Substancja ta poprzez reakcje ze szkliwem rozpuszcza osady znajdujące się na szkliwie przez co uśmiech jest bielszy i wygląda estetyczniej. Na forach i portalach internetowych największą popularnością w dziedzinie wybielania zębów cieszą się paski wybielające Crest, marki należącej do firmy Procter & Gamble. Wybielanie zębów za pomocą produktów tej marki jest bardzo proste a efekty spektakularne

Home
Menu
Koszyk